Úvodem

Vítejte na webových stránkách věnovaných mému nejmilejšímu řemeslu, tedy výrobě dud a šalmají. Jsem rád, že jste si sem našli cestu.

K zájmu o výrobu dud a šalmají mě vedla touha pořídit si skvělé dudy a moci na ně hrát, přes všechny své snahy jsem však nesehnal nástroj, který by splňoval mé nároky, zejména co se týče spolehlivosti ladění. Nespokojenost s kvalitou a funkčností dostupných nástrojů odstartovala můj zájem o to, jak tyto nástroje mají fungovat a jaké proporce jim opravdu patří. Mým záměrem bylo přijít s jedinečnými moderními nástroji vyráběnými tradičními postupy, a tak jsem se zaměřil i na chromatiku – půltóny v celém rozsahu předurčují tyto nástroje k neobvyklé všestrannosti.

Neodmyslitelnou součástí mého řemesla je spolupráce s předními muzikanty v oboru hry na plátkové nástroje, kteří mé výrobky testují v praxi a dávají náměty na zlepšení.

V současné době již rutinně vyrábím nástroje převážně v ladění A/D dur/moll. Testuji další tóniny a varianty nástrojů, jež postupně rozšíří mnou nabízený sortiment. Zájemci o experimentování se na mě se svými požadavky mohou obracet již nyní.

Jsem ochoten diskutovat o problematice a vlastních poznatcích. Zkušenosti každého z hráčů na dudy mohou být pro mě velkým přínosem. Jsem k dispozici na telefonu, e-mailu a Facebooku. Svým zákazníkům zajišťuji nejen stálou technickou podporu, ale také možnost postupně si osvojit potřebné znalosti.

Tak, ať nám to tedy hraje jak má, což?